Тематика заявки: Позашкільна робота

Невід’ємною складовою безперервної освіти є позашкільна освіта. Право на її здобуття гарантує ЗУ «Про дошкільну освіту». Створена у 2015 році Печеніженська об’єднана громада налічує 9 ЗНЗ в яких здобувають освіту 1806 учнів. Вплив позашкілля на розвиток дитини, формування її особистості важко переоцінити.
Після об’єднання громада перейняла делеговані їй повноваження в сфері освіти і почала свою роботу окремо від району. Як наслідок, район висунув ОТГ рахунок для оплати послуг, які надавалися його фахівцями з позашкільної освіти, вартість послуг була високою. Провівши попередні розрахунки та аналіз кадрового потенціалу в громаді визначили що здатні самостійно надавати позашкільні освітні послуги та забезпечити розвиток позашкільної освіти.

Read more

До Гуменецької ОТГ відійшло 11 загальноосвітніх шкіл та 13 дошкільних навчальних закладів у яких навчалося і виховувалося 1342 дітей, з них у гуртках при районному Будинку школяра займалося майже 80 діток і у секціях при районній ДЮСШ тренувалось майже 60 діток. Така ситуація свідчить, що стара система організації позашкільної освіти робила її малодоступною для більшості дітей громади, порушувало їх права, які регулюються Закон України „Про освіту”, зокрема в частині що гарантує право дітей та молоді на здобуття позашкільної освіти. Крім того, створивши свої заклади позашкільної освіти ми розуміли, що зможемо відкривати гурти і при дошкільних навчальних закладах та секції з фізичного виховання де зможуть займатися і діти, які уже закінчили школу.

Read more