1. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Повна назва органу управління освітою ОТГ Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, туризму та зовнішніх в’язків
1.2 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Більшівцівська селищна рада ОТГ, Галицького району, Івано – Франківської області
1.3 Область Івано Франківська
1.4 Повна поштова адреса ОУО ОМС: (назва вулиці, номер будинку, назва населеного пункту, назва району, області; поштовий індекс) 77146, Івано-Франківська обл., Галицький р-н, смт. Більшівці, Вічевий Майдан, 1
1.5 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) 0974062697
1.6 Адреса електронної пошти ОУО ОМС vobilotg2017@ukr.net
1.7 Офіційний сайт ОМС ОТГ https://bilshivcivska-gromada.gov.ua/

 

1.8 ПІБ керівника ОМС ОТГ Саноцький Василь Павлович

 

1.9 ПІБ керівника ОУО ОТГ (або відповідальний за сектор освіти в громаді) Крупа Лідія Федорівна
2. ПАСПОРТ ОСВІТНОЇ МЕРЕЖИ ОТГ
2.1 Кількість населених  пунктів, з них наявні ЗНЗ Кількість населених пунктів – 10 , з них наявні ЗНЗ  – 7.
2.2 Кількість населення 6458.
2.3 Кількість дітей, з них учнів Кількість дітей  – 1030, з них учнів –  575
2.4 Кількість шкіл, з них ЗНЗ І, І-ІІ, І-ІІІ ступенів Кількість шкіл  – 7 , з них ЗНЗ І ступенів – 1, І-ІІ ступенів – 2, І-ІІІ ступенів – 2. Крім того Філій 4 з них І-ІІ ст – 3 філіі і Іст – 1 філія

 

2.5 Кількість ДНЗ, ПНЗ Кількість ДНЗ – 1 ,  ПНЗ – 0

 

 

2.6

Загальна кількість працівників у сфері освіти, з них  педагогічних працівників Загальна кількість працівників у сфері освіти – 203, з них педагогічних  – 143
 

2.7

Загальний бюджет освіти громади,з них місцевого бюджету Загальний бюджет освіти  – 10млн 748тис.  047 грн., з них  місцевого бюджету – 4млн. 333тис. 847 грн.
2.8 Кількість учнів що підвозяться, парк шкільних автобусі Кількість учнів, що підвозяться – 161, парк шкільних автобусів – 3, з них 1 резерв.

 

2.9 Мапа громади з зазначенням шкіл (додаток) Мапа громади з зазначенням шкіл (додається)

  Опис ЗМІСТУ практики

Організація підвезення учнів: причини та наслідки. Досвід Більшвцівської ОТГ

Період від початку розробки до впровадження практики

травень 2017 – вересень 2017

Опис проблем, для вирішення якої впроваджено практику

Створення в 2016 році Більшівцівської ОТГ надало нові можливості та повноваження для громади. Водночас зросла відповідальність за виконання взятих на себе зобов’язань, особливо у сфері освіти. Одним із першочергових завдань, які повстали перед об’єднаною громадою – забезпечення надання якісних освітніх послуг та їх доступності для дітей усієї громади.

До складу Більшівцівської ОТГ входять 8 сільських рад та 10 населених пунктів в яких проживає 6458 людей з яких 1030 – діти 55% з яких учні. На території громади функціонує 7 шкіл з яких одна опорна, яка була створена у 2016 році. До складу опорної школи входять 4 філії з яких організовано підвіз дітей. Проте на сьогодні виникла додаткова потреба в організації підвезення дітей як до опорної так і до двох інших шкіл, що покладало  виконання нових повноважень  на орган управління освітою ОТГ.  Загальна кількість дітей які потребували підвезення у новому навчальному році склала 161 дитина. Це означало, що в Більшівцівській ОТГ вирішення проблеми підвезення потребуватиме додаткових витрат, але це забезпечуватиме доступність освіти для 28 % всіх учнів громади.

 Опис діяльності і алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

При вирішенні проблеми використовувалися такі методи: опитування, аналізу даних, візуального аналізу об’єктів, моделювання, систематизації, обговорення.

Цільовою групою є учасники навчального процесу: вчителі, батьки, діти.

Виконавцями є. Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, туризму та зовнішніх звязків

Партнерами є Більшівцівська селищна рада

В процесі реалізації даної практики можна виділити три ключові елементи, які сформують алгоритм її впровадження (рис. 1). Розглянемо їх детальніше.

Рисунок 1 – Схематичне зображення базових елементів впровадження практики

Процес ідентифікації проблеми частково був нами описаний вище. Варто додати, що аналіз шкільної мережі (додаток1) та демографічної ситуації засвідчив необхідність її оптимізації, що також тісно пов’язане із забезпеченням підвозу учнів до школи. Як свідчить досвід попередніх років батьки прагнуть щоб їх діти навчалися в кращих школах, отримували якісну освіту, проте для задоволення їх потреб   необхідно вирішити питання підвезення дітей. Отже налагодження ефективної системи підвезення учнів в перспективі здатне забезпечити підтримку батьків у випадку оптимізації шкільної мережі.

Наступним кроком було визначення кількості дітей, які потребують підвезення та розробку маршрутів підвезення. Інформацію надавали директори шкіл, яка  формується на підставі заяв батьків, діти яких відвідують навчальний заклад  (додаток 2) та міститься у ЗНЗ – 1, яку подають директори шкіл. Проведений аналіз засвідчив, що до Більшівцівської  опорної  школи підвезення потребують 115 учнів з 10 населених пунктів, до Жалиборівського  НВК 24 з 67 учнів, що проживають у двох населених пунктах. В Кінашівську школу І-ІІІ ступенів здійснити  підвіз 22 учнів.  Підвезення дітей здійснюється з самого Кінашева, оскільки відстань до школи перевищує 3 км. При організації підвезення та  формуванні маршрутів враховувався стан доріг. На підставі зібраних даних директори шкіл оформили відповідні документи щодо підвезення, які погоджувалися начальником відділу освіти та затверджувалися головою громади. Після цього документи були передані на розгляд в Депатртамент освіти, який надав свої рекомендації щодо організації підвезення у 2017-2018 н.р.  Начальником відділу освіти було проконтрольовано внесення змін і погоджено графіки підвозу учнів до навчальних закладів (додаток 3). Як наслідок, в вересні на сесії селищної ради було прийняте рішення про організацію підвезення учнів до навчальних закладів і у зворотньому напрямку та затверджено схеми маршрутів, передбачено організацію технічного огляду шкільних автобусів та медичного огляду водіїв (додаток 4)

За результатами роботи сформовано  паспорт автобусних маршрутів що  є сукупністю наступних документів (додаток 5):

 • – відомість про виявлені порушення;
 • – умови здійснення підвезень на маршрутах;
 • – Характеристика маршруту –  протяжність, тривалість, зупинки, наявність облаштованих майданчиків;
 • – розклад руху автобусів;
 • – режим праці та відпочинку водіїв;
 • – категорія пасажирів, що підвозяться;
 • – список пасажирів, які підвозяться за маршрутом;
 • – акт відповідності паспорта автобуса маршруту.

Сформовані і затверджені маршрути є вихідною точкою для здійснення підвезення, яке є третім і заключним елементом в алгоритмі реалізації практики.  Водій автобуса проходить щоденний медичний огляд, який проводиться медсестрою, яка працює в школі і пройшла спеціальні курси та отримала дозвіл на проведення медичного огляду водіїв. Дещо складніша ситуація при здійсненні технічного огляду транспортного засобу. В Більшівцівській ОТГ щоденний технічний огляд здійснює директор школи, а слідкує за технічним станом автобуса водій.

Кожен з водіїв має наступний комплект документів:

 • –  Протокол перевірки технічного стану транспортного засобу (додаток 6);
 • – Поліс обов’язкового страхування транспортного засобу (додаток 7);
 • – Медичну довідку водія (додаток 8);
 • – Список учнів, які підвозяться (додаток 9).

Досягненні якісні та кількісні результати

 •  Організовано стовідсоткове підвезення школярів
 • Сформовано мережу  руху шкільних автобусів таким чином, що дозволяє учням вчасно доїжджати до школи
 • Організовано безпечне перевезення школярів, налагоджено контроль за безпекою дорожнього руху, організовано технічне забезпечення шкільних автобусів.
 • Розроблено заходи з удосконалення системи підвезення та оптимізації витрат що з цим пов’язані: проходження навчання медичним працівником школи спеціальних курсів для отримання сертифікату, що надає право визначати придатність водія керувати транспортним засобом та випуск шкільного автобусу на маршрут
 • Збережено по 1 ставці медичної сестри у 3 навчальних закладах громади.

Головні ризики впровадження практики

 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті поломки автобуса на маршруті та за відсутності резервного автобуса
 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті несвоєчасного придбання  паливно – мастильних матеріалів через тендерні процедури або підвищення ціни .
 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті частих поломок транспорту через високий ступінь зношеності дорожньо – транспортного полотна.
 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті форс-мажорних обставин (наприклад ожеледиця)

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо

Бюджет практики складає 101,5 тис грн. Витрати фінансуються з місцевого бюджету

  Наявність презентації, публікації у ЗМІ щодо практики

Презентації, публікації у ЗМІ щодо реалізованої практики відсутні

Додатки