ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Повна назва органу управління освітою ОТГ Гуманітарний відділ Зимнівської сільської ради
Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Зимнівська сільська рада Володимир – Волинського району, Волинської області
Область Волинська
Повна поштова адреса ОУО ОМС: (назва вулиці, номер будинку, назва населеного пункту, назва району, області; поштовий індекс) вул.. Перемоги,38

с.Льотниче, Володимир – Волинського району,

Волинської області44750

Телефон (з кодом міжміського зв’язку) Телефон управління освіти:

(03342)  23714

Адреса електронної пошти ОУО ОМС zmnosvita@gmail.com
Офіційний сайт ОМС ОТГ Сайт громади:

http://zymne.zz.vc/

Сайт управління освіти:

http://zymneosvita.at.ua/

ПІБ керівника ОМС ОТГ Католик Вячеслав Артурович
ПІБ керівника ОУО ОТГ (або відповідальний за сектор освіти в громаді) Будцев Сергій Євгенович
ПАСПОРТ ОСВІТНОЇ МЕРЕЖИ ОТГ
Кількість населених  пунктів, з них наявні ЗНЗ Кількість населених пунктів – 17 , з них наявні ЗНЗ  – 5.
Кількість населення 6200.
Кількість дітей, з них учнів Кількість дітей  – 1020, з них учнів –  579
Кількість шкіл, з них ЗНЗ І, І-ІІ, І-ІІІ ступенів Кількість шкіл  – 5 , з них ЗНЗ І ступенів – 1, І-ІІ ступенів – 1, І-ІІІ ступенів – 3.
Кількість ДНЗ, ПНЗ Кількість ДНЗ – 3 ,  ПНЗ – 0
Загальна кількість працівників у сфері освіти, з них  педагогічних працівників Загальна кількість працівників у сфері освіти – 160 , з них педагогічних  – 110
Загальний бюджет освіти громади,з них місцевого бюджету Загальний бюджет освіти  – 10млн 748тис.  047 грн., з них  місцевого бюджету – 4млн. 333тис. 847 грн.
Кількість учнів що підвозяться, парк шкільних автобусі Кількість учнів, що підвозяться – 182, парк шкільних автобусів – 2,  з них 0 резерв.
Мапа громади з зазначенням шкіл (додаток) Мапа громади з зазначенням шкіл (додається)

 

 Організація підвезення учнів до навчальних закладів в Зимнівській сільській ОТГ

Період від початку розробки до впровадження практики

грудень 2015 – грудень 2016

Опис проблем, для вирішення якої впроваджено практику

 Невід’ємним елементом ефективної системи забезпечення  освітніми послугами населення ОТГ є організація підвезення учнів до навчальних закладів. Вирішення цієї проблеми стало одним із першочергових серед тих що повстали перед Гуманітарним відділом Зимнівської сільської ради. Раніше питання підвезення регулювалися відділом освіти Володимир – Волинського району і частково здійснювалося з використанням послуг приватних перевізників, проте тепер організація підвезень учнів до ЗНЗ належить до повноважень та відповідальності об’єднаної територіальної громади.

В громаді функціонує 5 шкіл, до 4 із них здійснюється підвезення учнів, кількість яких становить 182 особи, або 31% від загальної кількості учнів Зимнівської ОТГ. Варто зауважити, що одного автобуса, який було передано районним відділом освіти на баланс Зимненської сільської ради, недостатньо для забезпечення своєчасного підвезення учнів до всіх навчальних закладів громади. З метою вирішення цієї проблеми було прийнято рішення про використання послуг приватних перевізників. Не менш важливим завданням при цьому є забезпечення безпечних умов для дітей, що підвозяться до навчальних закладів. Саме тому, вирішення проблеми підвезення в Зимнівській громаді здійснюється в декілька етапів. Такий підхід має об’єктивне підґрунтя, оскільки незважаючи на додаткові ресурси що отримали ОТГ кількість проблем, що накопичилися в сільській місцевості і розв’язання яких постійно відкладалося через брак ресурсів є значними і, як наслідок, об’єднана громада в перший рік своєї роботи не мала змоги забезпечити підвезення дітей власним транспортом.

Опис діяльності і алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

 При вирішенні проблеми використовувалися такі методи: опитування, анкетування, аналізу даних, моделювання, систематизації, обговорення.

Цільовою аудиторією є учасники навчального процесу: батьки, діти, вчителі.

Виконавцями є представники ОМС.

Партнерами є представники правоохоронних органів, мешканці громади.
В процесі реалізації даної практики можна виділити шість  ключових елементів, які сформують алгоритм впровадження практики (рис. 1).

Кожен із зображених на рисунку елементів є рівнозначно важливим, розглянемо їх детальніше.

Процес ідентифікації проблеми був нами описаний вище, тому лише зазначимо, що правильне визначення проблеми складає 50 % її успішного вирішення у майбутньому.

Рисунок 1 – Ключові елементи алгоритму впровадження практики

В процесі реалізації другого елементу алгоритму, нами було здійснено оцінку потреби в організації перевезення дітей до ЗНЗ шляхом оцінки мережі установ освіти Зимнівської сільської ради, аналізу інформації що міститься у звітах денного загальноосвітнього навчального закладу форма №ЗНЗ-1 (додаток 1),обговорень з дирекцією навчальних закладів,з батьками. Варто зауважити, що в громаді добре транспортне сполучення.

Враховуючи потребу у підвезені учнів (182 дитини) до ЗНЗ та фактичну наявність транспортних засобів, що можуть бути для цього використані (1 шкільний автобус) було прийнято рішення розробити та затвердити маршрути для підвезення дітей шкільним автобусом, з урахуванням маршруту рейсового автобуса, що буде використовуватися для підвезення учнів (додаток 2) та затвердити розклад руху шкільного автобуса (додаток 3).

Реалізація третього елементу алгоритму передбачала заключення договору про надання послуг з перевезення учнів з приватним перевізником – ПАТ «Володимир – Волинське АТП-10707» (додаток 4). З метою попередження порушень графіку навчального процесу було узгоджено час відправки рейсового автобуса з початком уроків у школі. Початок уроків було перенесено з 9.00 на 8.30. Зазвичай, навчання в міських школах розпочинаються о 8.00. Як наслідок, з боку учасників навчального процесу (вчителів, батьків, учнів), такі зміни були сприйняті позитивно і з розумінням. Також, внаслідок придбання шкільного автобуса і перегляду маршрутів підвезення,сьогодні дітям не доводиться чекати на рейсовий автобус (до впровадження цієї практики учням, іноді, доводилося чекати на автобус до 40 хв).

Важливе значення при організації перевезень учнів має їх безпека. Особливо гостро це питання постає в умовах використання послуг приватних перевізників. Тому невід’ємним елементом алгоритму реалізації практики є  контроль за безпекою дорожнього руху та безпекою учнів. Приватний перевізник несе відповідальність за дотримання належного рівня безпеки під час перевезень учнів згідно договору та в межах чинного законодавства України. Звісно недоліком в таких випадках є те, що під час рейсових маршрутів учнів не підвозять окремо, вони не завжди забезпечені сидячими місцями, є ймовірність того що діти можуть пропустити свою зупинку, тощо. Частково ці ризики зменшуються внаслідок того, що цими ж маршрутами користуються вчителі школи, які, в такому випадку, здійснюють неформальний контроль за учнями.

При підвезені шкільним автобусом водій має весь необхідний комплект документів серед яких:

 • – Маршрут руху автобуса (додаток 2)
 • – Розклад руху автобуса згідно маршруту (додаток 3)
 • – Список учнів, які доїжджають до школи (додаток 5)
 • – Поліс обов’язкового страхування цивільно правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (додаток 6)
 • – Протокол перевірки технічного стану транспортного засобу (додаток 7)
 • – Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (дод. 8).

На даний момент вихователя який здійснює супровід учнів під час перевезень не призначено, контроль здійснює водій. Затвердження такої посади планується у разі проведення оптимізації шкільної мережі.

Послуги по передрейсових технічних та медичних оглядів надає ПАТ «Володимир – Волинське АТП-10707», також ПАТ надає послуги платної стоянки. Згідно договору (додаток 9) загальна вартість таких послуг становить 640 грн (в т.ч. ПДВ) щомісяця. З метою оптимізації цього типу витрат передбачається проведення медичного огляду фельдшером –  акушером після закінчення ним спеціальних курсів.

Належне технічне забезпечення також є однією з умов забезпечення безпеки підвезення учнів. Це передбачає придбання паливно – мастильних матеріалів, запасних частин придбаних з дотриманням тендерних процедур, проведення розрахунків  на технічне обслуговування та поточний ремонт  шкільних автобусів. Такі витрати передбачені в кошторисі та включаються до бюджету загальноосвітніх шкіл, знаходять своє відображення в відповідних аналітичних розрахунках «Розрахунки до індивідуального кошторису на 2017 рік Бубнівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів»  (додаток10)

З метою підвищення рівня безпеки підвезення дітей до ЗНЗ Зимнівською ОТГ було прийнято рішення про придбання шкільного автобуса. Варто зауважити, що шкільний автобус було придбано на умовах співфінансування, що стало можливим в результаті оптимізації у 2016 році шкільної мережі (було закрито 1 початкову школу, а в іншій призупинено навчально виховний процес у зв’язку із малою кількістю учнів).

Автобус було придбано з дотриманням порядку проведення тендерних закупівель у грудні 2016 року. Це дозволило вже з січня 2017 року забезпечити підвіз дітей до нового навчального закладу шкільним автобусом. Таким чином всі діти шкільного віку в Зимнівській ОТГ охоплені навчанням. Придбання автобуса дозволило оптимізувати маршрути довезення та знизити потребу у використанні послуг приватних перевізників. Слід зазначити, витрати на послуги з перевезення приватними перевізниками в 5 разів дешевше ніж аналогічні послуги з перевезення шкільним автобусом. Це пояснюється тим, що шкільний автобус має здійснити 2 рейси, бо по двом селам загальна кількість дітей що підвозяться становить 45 осіб, в той час як в автобусі 30 місць, а на відміну від рейсових автобусів діти в шкільних автобусах не можуть стояти під час перевезення. Як наслідок зросли витрати на паливо та заробітну плату водія. В той же час в результаті зміни маршрутів перевізник заїжджає в с. Сільці щоб забрати 2-ох дітей, а це коштує 40 грн в день, але нажаль, на даний момент оптимізувати ці витрати неможливо.

 Досягненні якісні та кількісні результати 

 • Організовано стовідсоткове підвезення школярів
 • Сформовано мережу  руху шкільних автобусів таким чином, що дозволяє учням вчасно доїжджати до школи та уникнути тривалого очікування на рейсовий автобус після закінчення занять.
 • Придбано 1новий шкільний автобус
 • Організовано безпечне перевезення школярів, налагоджено контроль за безпекою дорожнього руху, організовано технічне забезпечення шкільних автобусів.
 • Розроблено заходи з удосконалення системи підвезення та оптимізації витрат що з цим пов’язані: проходження навчання фельдшером – акушером  для проведення медичного огляду, для визначення придатності керування транспортним засобом, придбання б/у автобуса для комунального підприємства та облаштування його для підвезення дітей

 Головні ризики впровадження практики 

 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті поломки автобуса на маршруті та за відсутності резервного автобуса
 • Порушення приватним перевізником графіку підвезень
 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті несвоєчасного придбання  паливно – мастильних матеріалів через тендерні процедури або підвищення ціни
 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті частих поломок транспорту і відсутності резервного автобуса.
 • Порушення графіку підвезення дітей в результаті форс-мажорних обставин (наприклад ожеледиця)

 Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо

Бюджет практики у 2016 р.,за період її реалізації, склав  – 1587200  грн., джерела фінансування – місцевий бюджет, державна субвенція.

Наявність презентації, публікації у ЗМІ щодо практики

Презентації, публікації у ЗМІ щодо реалізованої практики відсутні

Додатки