1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт Іллінці
1.2 Область Віницька
1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Іллінецька об’єднана територіальна громада
1.4 Кількість населених пунктів

23

1.5 Кількість населення

20 236

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

Іллінецька об’єднана територіальна громада

1.7 Повна поштова адреса ОМС: вул. Соборна, 19, м. Іллінці, Вінницька обл., 22700
1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) +38(04345) 2-18-21
1.9 Адреса електронної пошти ОМС  

ill_m_rada@ukr.net

1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ http://illintsi.org.ua/
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Ящук Володимир Миколайович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики Ящук Володимир Миколайович

ЗМІСТ

Назва практики

Іллінці. Зелена громада

Період початку впровадження практики

Грудень 2018 р.- безстроково

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

На сьогодні проблема правильної утилізації побутових відходів є надзвичайно серйозною. Побутове сміття, яке роками накопичувалося в ярах, на узліссях, на берегах водойм, вздовж доріг, стає справжньою катастрофою в тому числі і для України. Згубні наслідки діяльності людини призвели до знищення лісів, забруднення води, повітря. А це, в свою чергу, – до підвищення рівня захворювань: харчові отруєння, алергічні реакції, складні випадки ураження життєво-важливих органів людини.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Ідею будівництва такої станції запозичили в міста Золочів, що на Галичині. Там сміттєсортувальний комплекс працює вже чотири роки. Це дає змогу заробляти гроші та зменшувати об’єми захороненого на полігоні сміття

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Спочатку в місті було запроваджено сортування сміття та відбір пластикової тари. У зв’язку із цим, виникла потреба в будівництві сміттєсортувального комплексу, який би значно полегшив роботу тим працівникам, які виконували таку роботу. На сьогодні сортуться 60% від привезених відходів. Поки що збір сміття відбувається лише у межах об’єднаної територіальної громади, в місті та в селах, але в подальшому також планується збір побутових відходів в інших громадах. Зокрема, підписано меморандуми про співпрацю з Оратівським районом та Дашівською ОТГ.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Завдяки спорудженому комплексу було додатково створено 20 робочих місць. Крім цього, на території закладено яблуневий сад загальною площею 5 га, висаджено  понад 5 тисяч саджанців яблунь. Це підприємство зможе сортувати до 120 кубічних метрів твердих відходів на добу. Якщо врахувати, що в Іллінцях можна зібрати до 50–60 кубічних метрів вторсировини, то частково сміттєсортувальна станція зможе обслуговувати і навколишні села, і сусідні райони.

По місту стоять спеціальні контейнери для пластикових пляшок. Пляшки збирають за графіком, сортують за кольорами та роблять брикети за допомогою спеціального пресу. Їх відвозять на вінницьке підприємство «Гарна пляшка» для подальшої переробки. Також сортується поліетилен, пластмаси, метал, папір тощо.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

В ході реалізації проекту переконати людей одразу було непросто. Збирали наради по кілька разів, розповідали про можливості та розвінчували стереотипи, виникала проблема по згуртуванню громади, яка (проблема) в результаті проведення роз’яснювальної роботи серед населення вирішилася позитивно (успішно).

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Вартість будівництва сміттєсортувального комплексу 10 мільйонів гривень. З обласного бюджету на реалізацію проекту з облаштування сміттєсортувального комплексу в Іллінцях було виділено 8 млн. грн.

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо