1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт cмт. Городниця
1.2 Область

Житомирська

1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Городницька селищна (сільська) рада
1.4 Кількість населених пунктів

5

1.5 Кількість населення

8352

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

Відділ культури, туризму і спорту

1.7 Повна поштова адреса ОМС:

11714, Житомирська обл., Новоград-Волинський р-н, смт Городниця, вул. Заводська, буд. 8

1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) 04141-65235
1.9 Адреса електронної пошти ОМС md6.8gorsel@ukr.net
1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ https://gorodnycka-gromada.gov.ua/
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Онищук Іван Анатолійович
1.12 ПІБ керівника відділу, відповідального за впровадження практики Барам Григорій Михайлович 

+380988176080

ЗМІСТ

Назва практики

Форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації»

Період початку впровадження практики

З 21 червня 2018 року по 31 грудня 2018 року

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Відтік кадрів із громад до великих міст та за кордон – це одна із ключових проблем громад Житомирщини. Станом на кінець 2017 року у 45 ОТГ області існувало більше 100 вакансій в органах управління громад. Молодь, яка навчається у Житомирі в університетах, у своїй більшості не повертається назад у громади, оскільки не бачить там перспектив розвитку та життя. Хоча реформа децентралізації створює необхідні умови для розвитку молоді в громадах: передані повноваження управління та відповідні кошти.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Кадровий голод громад та низька ініціативність населення – це дві ключові проблеми, які стримують розвиток територій та значно знижують реалізацію повноважень та ефективність використання наявних ресурсів громад. Молоді люди сіл та міст ОТГ мають значний потенціал, який може інтенсифікувати процес розвитку та сприятиме залученню нових знань та ресурсів. Молоді люди мають ідеї, але не знають, як їх утілювати в життя. Тому мета проекту «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації» — спонукати молодь до ініціативної участі в житті власних громад за допомогою розвитку лідерських здібностей, проектного мислення та надання їй досвіду впливу на життя в громаді шляхом реалізації власних проектів.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Для участі в проекті було залучено команди молодих людей із шести громад області (Довбиська, Баранівська, Семенівська, Городницька, Коростишівська та  Любарська ОТГ). Молодь віком від 14 до 20 років, (по 10 осіб у кожній команді), протягом двох днів працювали з тренерами з проектного менеджменту, громадської діяльності, комунікації, івентменеджменту, таймменеджменту, лідерства та профорієнтації.

Також команди працювали практично, реалізовували здобуті знання, шукали ідеї шляхом мозкового штурму, писали проекти та розробляли плани реалізації проектів.

Крім того, спільно із Житомирською обласною станицею Пласту було організовано низку навчальних заходів для молоді у сфері національно-патріотичного виховання. Зокрема, пластуни провели майстер-клас з організації табору, проведення гутірок та ватри.

Проект «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації» реалізувався в два етапи. Перший етап: одноденна сесія з практичного лідерства, проектного мислення та основ профорієнтації. Другий етап: одноденна сесія, під час якої молодь розробила власні проекти та були проведені публічні захисти.  Також був проведений аналіз проектів, обговорення ефективності роботи молоді в освітньо-проектному форматі, підбиття підсумків, обговорення на круглих столах. Навчання проходило на базі ОНЗ «Городницька ЗОСШ 1-3 ступенів». Табір для ночівлі в наметах був розбитий на березі річки Случ.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Під час проведення форуму було розроблено 6 проектів із яких 2 реалізовано: Артпростір, Семенівська ОТГ, Благодійна акція, Коростишівської ОТГ. 4 проекти реалізовують:, Молодіжний центр, Городницька ОТГ, Молодіжний простір, Любарська ОТГ, Скеледром, Баранівська ОТГ, Туристичні походи, Довбиська ОТГ.

Форум «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації» спонукав молодь до ініціативної участі в житті власних громад за допомогою розвитку лідерських здібностей, проектного мислення та впливу на життя в громаді шляхом реалізації власних проектів.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Особливих перешкод для реалізації практики не було

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Для організації проекту було використано:

матеріальні ресурси для організації таборування – дрова, побудова похідної кухні, розчистка території для табору, транспорт для завезення та вивезення учасників та матеріалів на місце таборування;

людські ресурси – працівники комунального господарства Городницької селищної ради розчистили місце таборування та підготували його до форуму; працівники Городницької школи допомогли організувати логістику учасників форуму на локації, обіди та кави-перерви; фахівці Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування організували та забезпечили транспорт для учасників інших громад та тренерів;

фінансові ресурси – Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування профінансував організацію харчування учасників форуму; Городницька селищна рада забезпечила фінансування підготовки місця таборування;

Проект «Можливості молоді в громаді в умовах децентралізації» спільний проект ГО «Нова синергія» та Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою». Партнерами проекту виступили Городницька селищна рада, Житомирська станиця Пласту, Житомирський обласний центр туризму та краєзнавства, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Житомирський Національний агроекологічний університет та Житомирська політехніка.

ГО «Нова синергія» є одним із ініціаторів проекту та відповідає за реалізацію проекту, за залучення й координацію всіх партнерів.  Крім того громадська організація залучила місцевих підприємців, які надали необхідні матеріали та послуги для проведення форуму.

Загалом бюджет склав 45 тис. грн.

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо

Програма заходу – Завантажити