1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт

Черкаська селищна об’єднана територіальна громада

1.2 Область

Донецька

1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ

Територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Черкаської селищної ради

1.4 Кількість населених пунктів

11

1.5 Кількість населення

11963

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

Черкаська селищна рада Слов’янського району Донецької області  (об’єднана територіальна громада)

1.7 Повна поштова адреса ОМС:

вул. Ясна, буд. 3, смт. Черкаське, Слов’янський р-н, Донецька обл., 84162

1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) (062)-629-72-93
1.9 Адреса електронної пошти ОМС ch_rada@ukr.net
1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ cherkaska.gromada.org.ua
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Падалка Сергій Володимирович
1.12 ПІБ керівника відділу, відповідального за впровадження практики Зайцева Ірина Вікторівна

ЗМІСТ

Назва практики

«Прийти вчасно – допомогти негайно!»  – досвід роботи Територіального центру соціального обслуговування  та надання соціальних послуг  Черкаської селищної ради

Період початку впровадження практики

01.2017 року по цей час.

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Виявлення одиноких та непрацездатних  громадян  похилого віку, які потребують соціальної підтримки; визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні;  забезпечення якісного надання соціальних послуг та швидкого реагування на нові проблеми сьогодення.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

До 2016 року, а саме до моменту створення Черкаської об’єднаної територіальної громади,  соціальні послуги найуразливішим верствам населення  надавалися  Територіальним центром  Слов’янської райдержадміністрації. Процес  децентралізації значно  розшив  повноваження  та фінансової спроможності   органів місцевого самоврядування. Це  дало громаді можливість створити власну Комунальну установу Територіальний центр соціального обслуговування  та надання соціальних послуг, тим самим відбулося наближення послуги  до мешканців громади та  розширення кола осіб, які потребують соціальної допомоги.

З метою охоплення найбільшої кількості людей, що потребують допомоги ,  запровадили платні соціальні послуги,  в результаті чого    є можливість задовільнити фактичні потреби громадян у соціальних послугах та мати власні кошти на потреби Терцентру.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

На пропозицію селищного голови рішенням сесії  від 23.12.2016 року №7/14-363 за підтримки депутатського корпусу  було створено  Комунальну установу Територіальний центр соціального обслуговування  та надання соціальних послуг, затверджено Положення про Терцентр, перелік  соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами комунальної установи , затверджено  штатний розпис,.  Як результат – в громаді  з’явилося нове підприємство та утворено 15 робочих місць.   Фінансування установи здійснює селищна рада.

Так, на  заробітну плату та нарахування на неї, фінансово-господарську діяльність і 2017 році було виділено 660,1 тис. грн., на 2018 рік заплановано 782, 2 тис. грн.  Дбає селищна рада і про  умови роботи соціальних робітників. Для підняття значимості професії соціального робітника  пошитий  спец одяг,  для зручності  пересування на території громади  всім соціальним працівникам закуплені велосипеди, для пересування у несприятливих погодних умовах –  лід оступи. Також соціальні робітники своєчасно забезпечуються  предметами  побутової  хімії, канцелярськими виробами.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

«Прийти вчасно – допомогти негайно!»- під таким гаслом  працює колектив Територіального центру соціального обслуговування  та надання соціальних послуг  Черкаської селищної ради  Слов’янського району Донецької області, основною метою діяльності  якого є здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Колектив терцентру працює за покликом серця і несе добро та милосердя в кожну домівку.  На даний час послугами  Терцентру користуються  110  одиноких та одиноко проживаючих громадян похилого віку та інвалідів, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги. Підопічні Терцентру отримують життєво-необхідні соціальні послуги: доставку медикаментів, продуктів і промтоварів з магазинів та ринку за кошти громадян, допомогу у проведенні медичних оглядів, госпіталізації, приготуванні їжі, прибирання приміщення, прання білизни,  оформленні та своєчасному поданні документів на отримання різних видів соціальної допомоги, оплату комунальних платежів, прибирання житла та присадибних ділянок тощо.   Без уваги не залишаються  громадяни, які опинилися на самоті при цьому  маючи працездатних дітей, онуків.

У зв’язку із складною ситуацією на Сході країни, на території громади мешкає  значна кількість внутрішньо переміщених осіб, більша частина з яких  пенсіонери, які теж потребують уваги та допомоги.   Для обслуговування   цієї категорії жителів громади рішенням сесії селищної ради   були запроваджені платні послуги.  За період 2017 року та 1 півріччя 2018 року Терцентр від платних послуг отримав суму  понад  6,0 тис. грн..  За ці кошти планується пошити зимовий спеціальний одяг для працівників та придбати зимове взуття. Завдяки  впровадженню платних послуг є  можливість охопити більшу кількість  громадян, потребуючих обслуговування.   Через структурний підрозділ –  відділення організації адресної допомоги надаються  послуги перукаря, який обслуговував підопічних за місцем проживання.

Для покращення  стану підопічних протягом року було отримано від Благодійного фонду «Новий імпульс»  гуманітарну допомогу –  речі, якими забезпечено підопічних за потребою. Також не залишаються  без уваги підопічних до дня  людей похилого віку, дня інваліда,  в ювілейні дні народження. Громада всіх вітає та вручає  солодкі  подарунки.

В колективі Терцентру панує дружна, чуйна атмосфера. В складі Терцентру утворено мультидисциплінарну команду, яка   надає допомогу у «натуральній» формі, як то   проведення косметичних ремонтів,  благоустрій  прибудинкових територій. … «В нашому  колективі працюють добрі, терплячі працівники, які з честю виконують свої обов’язки для того, щоб краще жилося людям, які потребують допомоги., адже на нас  покладена відповідальність – у непростих умовах сьогодення, реформ, допомагати людям, які потребують особливої турботи держави.

«Ми  віддано працюємо, розвиваємося   і плануємо розширити спектр наших послуг. В планах Терцентру – відкрити  стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання, над здійсненням цих планів ми і працюємо», говорить директор Терцентру Ірина Зайцева.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

На початковому етапі створення та подальшій  організації роботи Територіального центру відчувалася тільки підтримка та всебічна допомога з боку  селищного голови та депутатів селищної ради.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Фінансову  підтримку Терцентру здійснює  Черкаська селищна рада.

Бюджет на 2017 рік склав – 649,1 тис. грн., на 2018 рік- виділено 782,1 тис. грн..   Від платних послуг  отримано 6,0 тис. грн.

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики

На офіційному веб-сайті Черкаської селищної ради cherkaska.gromada.org.ua регулярно  публікуються матеріали з досвіду роботи Терцентру.

Серед останніх публікацій: «Відзначаємо ювілейні свята !», «Мультидисциплінарна команда Терцентру- в дії!», «В Терцентрі громади запроваджені послуги перукаря!».