1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт с. Демидівка
1.2 Область Рівненська
1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Демидівська селищна рада
1.4 Кількість населених пунктів

9

1.5 Кількість населення 11300
1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики відділ економічного розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності
1.7 Повна поштова адреса ОМС: 35200, Рівненська обл., Демидівський р-н, селище Демидівка, вул. Миру, буд. 21
1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) 03637-61842
1.9 Адреса електронної пошти ОМС dem_s_rada@ua.fm
1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ http://demydivska.gromada.org.ua
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Іщук Віктор Михайлович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики Щербатюк Сергій Миколайович, e-mail: demydivkainvest@gmail.com, роб. тел./факс: (03637) 6-18-42, моб. тел.: (096) 950-27-88

ЗМІСТ

Назва практики

Інвестиційна карта Демидівської об’єднаної територіальної громади

Період початку впровадження практики

Листопад 2018 року – жовтень 2019 року

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Інвесткарта Демидівської громади – це геоінформаційний майданчик для візуалізації перспективних проектів, незавершених об’єктів та вільних земельних ділянок. Власники нерухомості, яка не використовується, подають пропозиції з розміщення інформації про приватні об’єкти – карта є універсальним джерелом актуальних відомостей та сприяє розвитку бізнесу.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Протягом 2018 року проведено аналіз використання земельних ділянок, об’єктів нерухомості, недіючих закладів торгівлі і побутового обслуговування населення, що дозволило виявити незадіяні об’єкти, які потенційно можна використати під інвестиційні проекти.У Демидівській ОТГ вирішили відійти від практики пошуку крупного вітчизняного чи закордонного інвестора, адже потужні бізнес структури часто обирають великі міста. Тим більше очікування великого інвестора може затягтись на десятки років.В процесі спілкування з представниками бізнесу стало зрозуміло, що їм цікава можливість оперативно отримувати інформацію про об’єкти, які можна використати для розширення своєї господарської діяльності. Найбільш зручний формат – сайт чи тематична сторінка, де лаконічно викладена інформація з фотографіями і розташуванням об’єктів.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Під час підготовки інструменту Інвестиційна карта Демидівської ОТГ ми зосередились на місцевих приватних підприємцях, фермерах, землевласниках. Саме для надання їм інструментів аналізу інвестиційних можливостей ОТГ створено геоінформаційний інструмент аналізу наявних можливостей.

На карту потрапляють об’єкти різного плану:

  • земельні ділянки для вирощування та переробки енергокультур;
  • ведення тваринницько-промислового господарства; розміщення виробничо-промислових, складських, логістичних об’єктів;
  • розміщення виробничої зони;
  • будівництва сонячної електростанції;
  • розміщення торгівельних закладів, побутового обслуговування населення.

Важливо, що кожен бажаючий може запропонувати свої пропозицій, які після детального аналізу розміщуються на сторінці. Це не потребує додаткових витрат і завдяки оперативності отримало значну популярність. За актуальністю даних постійно здійснюється контроль і в разі виявлення змін, вносяться доповнення.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Завдяки запуску Інвестиційної карти Демидівської ОТГ місцеві підприємці та фермери отримали зручний доступ до актуальної інформації про потенційно привабливі об’єкти.

Вдалось підвищити зацікавленість суб’єктів господарювання вільними земельними ділянками, які в результаті були передані в оренду на вигідних умовах. Наприклад, у селі Княгинине приміщення котельні, яке тривалий час пустувало, знайшло застосування під млин. У селі Пляшева будівля контори дуже довго стояла пусткою і поступово руйнувалась, однак об’єктом зацікавились фермери і наразі йде підготовка документів.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Впровадження практики відбулось в межах поточного фінансування діяльності селищної ради. Наразі використовуються безкоштовні геоінформаційні сервіси.

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики

Інформація про реалізовану практику поширювалась на зустрічах, семінарах, конференціях за участі керівництва селищної ради. Також регулярно інформація поширюється у місцевих та регіональних ЗМІ:

https://decentralization.gov.ua/news/10125

http://www.rivne.media/news/hromada-rivnenshchini-zaluchae-investoriv

https://www.volyn.com.ua/news/114341-demydivka-chekaie-investoriv

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо

Інвестиційна карта Демидівської громади – це сучасний інформаційний веб-ресурс:

http://demydivska.gromada.org.ua/investicijna-karta-15-53-51-12-11-2018