1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт с. Ілавче
1.2 Область Тернопільська
1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Іванівська ОТГ
1.4 Кількість населених пунктів

4

1.5 Кількість населення

4482

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

Іванівська об’єднана територіальна громада

1.7 Повна поштова адреса ОМС: Тернопільська обл., Теребовлянський р-н, с. Іванівка, 48137
1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) +3803551 47342,

+3803551 47331

1.9 Адреса електронної пошти ОМС  

 

1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ http://ivanivska.gromada.org.ua
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Шафранович Руслан Васильович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики Шафранович Руслан Васильович

ЗМІСТ

Назва практики

Організація створення та функціонування місцевих пожежних команд (дружин)

Період початку впровадження практики

Вересень 2017 р.- безстроково

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Враховуючи сумну статистику виникнення пожеж на території Тернопільської області, можна сміливо сказати, що третю частину пожеж у сільській місцевості ліквідовують саме рятувальники місцевих пожежних команд. Створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів на території Тернопільської області стало можливим лише завдяки впровадженню наступних заходів: питання створення місцевих пожежних команд виносилося на розгляд комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації, райдержадміністраціях та об’єднаних територіальних громадах; за ініціативи Управління ДСНС України у Тернопільській області розроблено та затверджено між районними державними адміністраціями та об’єднаною територіальною громадою Плани основних заходів пілотного проекту (окремо для кожної громади); представники районних підрозділів та обласного апарату Управління ДСНС особисто піднімають питання створення місцевих пожежних команд на засіданні сесії об’єднаної територіальної громади; питання створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів включаються до плану роботи обласної державної адміністрації. З метою реалізації заходів цивільного захисту, в тому числі у частині створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, Управлінням ДСНС України у Тернопільській області проведено навчання посадових осіб об’єднаних територіальних громад на Навчально- методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області, організовувалися засідання круглих столів та семінари з керівникам об’єднаних територіальних громад.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Основною метою та завданням цього підрозділу є зменшення часу прибуття рятувальної служби до місця виклику, збереження життя населення, захист території від надзвичайних ситуацій та матеріального надбання об’єднаної територіальної громади

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

08.04.2016 – Теребовлянським районним відділом Управління ДСНС України у Тернопільській області направлено голові Теребовлянської райдержадміністрації інформацію, в якій ініційовано проведення виїзної наради в с. Ілавчому, Іванівської об’єднаної територіальної громади для обговорення питання створення місцевої пожежної команди.

19.04.2016 – на чолі із головою Теребовлянської районної державної адміністрації Ништою Ю.М., завідувачем сектором цивільного захисту Теребовлянської районної державної адміністрації Качмаром Є.М. та начальником Теребовлянського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області здійснено робочий виїзд в с. Ілавче для проведення наради, на якій обговорено комплекс капітальних робіт з ремонту будівлі старого пожежного депо. Кошти на ці заходи передбачалося виділити при надходженні субвенції з Державного бюджету на розвиток інфраструктури Іванівської об’єднаної територіальної громади.

02.08.2016 – представником Теребовлянського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області проведено робочу зустріч із головою та населенням Іванівської об’єднаної територіальної громади, під час якої проведено роз’яснювальну бесіду щодо необхідності та доцільності створення підрозділу місцевої пожежної охорони.

12.08.2016 – на сесії територіальної громади проведено інформування депутатського корпусу, щодо необхідності та доцільності створення підрозділу місцевої пожежної охорони, а також на черговій сесії громади клопотати про виділення коштів на ремонт будівлі пожежного депо в с. Ілавчому.

12.08.2016 – на сесії Іванівської територіальної громади визначено чотири одиниці для комплектування місцевого пожежно-рятувального підрозділу (рішення від 12.08.2016 № 98). Цим рішенням затверджено положення про місцеву пожежну команду та виділено кошти на здійснення ремонтних робіт.  Завдяки постійному контролю та здійсненню роз’яснювальної роботи з боку Теребовлянського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області протягом січня-вересня 2017 року проведено ремонтні роботи пожежного депо.

07.04.2017 – під час наради з сільськими, селищними, міськими головами об’єднаних територіальних громад, Віце-прем’єр-міністром України Зубком Г.Г., головою ДСНС Чечоткіним М.О. вручено сертифікати на отримання пожежно-рятувальних автомобілів керівникам семи громад, які зобов’язались у 2017 році відкрити підрозділи місцевої або обровільної пожежної охорони, в тому числі була й Іванівська об’єднана територіальна громада.

08.09.2017 – на черговому засіданні сесії сільської ради прийнято рішення № 256 “Про утворення місцевої пожежної команди та затверджено Положення про сільський фонд забезпечення діяльності підрозділу місцевої пожежної команди та про заходи щодо  забезпечення пожежної безпеки”. Враховуючи зазначене рішення та на підставі сертифікату на отримання пожежно- рятувального автомобіля на договірній умові здійснено передачу однієї позаштатної пожежно-рятувальної техніки, що підлягає списанню.

Як результат проведеної роботи 03.10.2017 відбулося відкриття місцевої пожежної команди в с. Ілавчому Іванівської об’єднаної територіальної громади. Підрозділ включено до районного плану залучення сил і засобів.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

За результатами впровадження зазначеної практики забезпечено найкоротший час прибуття пожежно-рятувального підрозділу до місця надзвичайної ситуації, перекваліфіковано та забезпечено робочими місцями чотири чоловіки з числа громади, а також організовано професійний захист населення і територій об’єднаної територіальної громади, що, в свою чергу, сприяє розвитку інфраструктури та збереженню надбання громади.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Під час створення місцевої пожежної команди виникла проблема, пов’язана з забезпеченням пожежно-рятувальною технікою, а саме: громада не спроможна за власні кошти придбати пожежно-рятувальний автомобіль, тому було прийнято рішення щодо передачі від Управління ДСНС України у Тернопільській області, на договірних умовах, позаштатної пожежно-рятувальної техніки, що підлягає списанню.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Фінансування заходів щодо створення та функціонування місцевої пожежної команди здійснювалося лише за рахунок бюджету об’єднаної територіальної громади у розмірі 371 тис. 100 грн. Субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури Іванівської об’єднаної територіальної громади в частині створення місцевої пожежної команди не надходили.

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо