1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт м. Олевськ
1.2 Область Житомирська
1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Олевська міська рада
1.4 Кількість населених пунктів

21

1.5 Кількість населення 33864
1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики Спеціаліст відділу економічного розвитку, транспорту, туризму, інвестицій та комунальної власності Олевської міської ради
1.7 Повна поштова адреса ОМС: Житомирська область, Олевський район, місто Олевськ, вул. Володимирська, 2, 11001
1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) (04135) 21152
1.9 Адреса електронної пошти ОМС

http://pyriatyn.org.ua/

 

1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ http://olevsk-gromada.gov.ua/
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Омельчук Олег Васильович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики

Новак Олександр Анатолійович

моб.: 097 423 57 80

alexandrnowak9@gmail.com

ЗМІСТ

Назва практики

 Проведення Другого відкритого Всеукраїнського патріотичного фестивалю учнівської молоді «Стежками Тараса Боровця»

Період початку впровадження практики

06.09.2019 року – 08.09.2019 року

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Другий відкритий Всеукраїнський патріотичний фестиваль учнівської молоді «Стежками Тараса Боровця» (далі – фестиваль «Стежками Тараса Боровця») проводиться одночасно з Всеукраїнським мистецьким фестивалем «Олевська республіка», засновниками та організаторами якого є – Олевська міська рада Житомирської області та ГО «Спілка воїнів-учасників антитерористичної операції Олевського району». Фестиваль «Стежками Тараса Боровця» підтримується та фінансується Олевською міською радою, відділом національно-патріотичного виховання Житомирської ОДА.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Фестиваль «Стежками Тараса Боровця» був започаткований та проводиться з метою:

  • ознайомлення його учасників з прикладом короткотривалого, але реального досвіду державної діяльності; 
  • виховання патріотизму та толерантності, готовності до самовідданої розбудови України як суверенної, незалежної, демократичної, правової держави; 
  • розвитку вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки та приймати рішення відповідно до ситуації; 

надання учасникам можливості самовираження, творчого спілкування, пропаганди системних туристичних маршрутів та подій всім, для кого важливі історія рідного краю та здоровий спосіб життя, а також популяризація українського мистецтва.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

До участі у фестивалі були запрошені учні 8-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Олевської ОТГ, ОТГ Житомирської та інших областей, усіх бажаючих, хто погодився з Програмою та Умовами фестивалю (загальна кількість учнів та дорослих – не більше 15 осіб). Цього року кількість учасників збільшилась – на урочищі «Хутір Радоробель» розмістилися 20 таборів. Серед них є учні з 15 шкіл Олевської ОТГ та з 5 шкіл інших районів. В рамках фестивалю було проведено ряд командних та індивідуальних змагань, серед яких: конкурс патріотичної пісні, Дискусія «Українська революція – 100 років. Уроки революції», КВЕСТ, конкурс знавців історії Олевської республіки (наукові повідомлення) та конкурс журналістів на тему: «Оперативне висвітлення подій фестивалю».

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

.   Без заперечень, громадський бюджет – ефективний механізм взаємодії органу місцевого самоврядування та жителів громади.

Відкритість  та прозорість на кожному етапі реалізації проектів, зокрема на етапі підрахунку голосів і чесним визначенням переможців, звісно збільшує довіру громадян до місцевої влади.

Залучення населення до процесу прийняття рішень, дає розуміння мешканцям усвідомлювати всю повноту відповідальності на кожному етапі. В свою чергу, зростає бюджетна грамотність кожного і розуміння того, що для вирішення певних проблем, мало просто констатувати їх, потрібно знайти оптимальні шляхи вирішення їх уникнення.

Перший рік реалізації проектів показав, що перемогу отримують в основному бюджетні установи. Всі проекти змагались між собою без поділу на категорії. Виявилося, що найбільшу кількість голосів отримали проекти бюджетних установ, адже вони мають досить значний електорат зі старшокласників, їх батьків та вчителів. Натомість, проекти, що не стосувалися бюджетних установ, не отримали потрібної підтримки серед громадськості.

На практиці, це відбувається таким чином, наприклад: представник з класу загальноосвітньої школи подає проектну пропозицію для свого класу (тобто, бюджетна установа) і коли доходить до етапу участі у голосуванні за проект, відбувається агітація за свій проект всієї школи, що призводить звісно до перемоги, адже конкурувати звичайному мешканцю з такою кількістю значно важче. Що виходить? А виходить, в кінцевому підсумку, що основна мета громадського бюджету – залучення якомога більшої кількості активних громадян до написання проектів – не досягається. А бюджетна установа, яка і так утримується за рахунок бюджетних коштів, ще більше залучає їх через свій проект.

Тому, в наступних роках координаційною радою громадського бюджету, прийняте рішення про поділ всіх проектів на дві категорії:

  1. проектні пропозиції, реалізація яких стосується бюджетних установ.
  2. проектні пропозиції, реалізація яких не стосується бюджетних установ.

Такий поділ значно збільшив шанси звичайних мешканців отримати перемогу.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Кількість шкіл-учасників змагань збільшилась на 4 одиниці, а також була розширена географія учасників фестивалю: крім шкіл Олевської ОТГ участь прийняли й представники Лугинського та Романівського районів. Кількість учасників фестивалю «Стежками Тараса Боровця» в цьому році становить 298 осіб, в 2018 році – 266, що свідчить про зростання інтересу та зацікавленості в даному заході серед представників усієї Житомирської області.

Кожен з учасників фестивалю отримав можливість підвищити рівень власного патріотизму та готовності до самовідданої розбудови України як суверенної, незалежної, демократичної, правової держави, а також розвинути вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки та приймати рішення відповідно до ситуації.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

Фестиваль «Стежками Тараса Боровця» підтримується та фінансується Олевською міською радою, відділом національно-патріотичного виховання Житомирської ОДА, а також за рахунок спонсорських коштів: ТОВ «Райт Солюшн» і ТОВ «Пержанська рудна компанія».

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики

Діяльність, щодо обміну досвідом відносно реалізації даної практики та подальшої участі учасників у фестивалі проводиться з представниками сусідніх об’єднаних територіальних громад (Білокоровицька ОТГ, Овруцька ОТГ, Радовельська міська рада). Постійно проводилася широка інформаційна компанія щодо освітлення заходів та результатів фестивалю з використанням рекламних банерів, публікацій у місцевих ЗМІ (газети «Зорі над Убортю» та «Незалежна») та через офіційний сайт Олевської міської ради Житомирської області

http://olevsk-gromada.gov.ua/olevska-respublika/

Наявність розроблених локальних документів в процесі реалізації практики: рішень органів місцевого самоврядування, програм, положень, договорів тощо

ПОЛОЖЕННЯ Про Другий відкритий Всеукраїнський патріотичний фестиваль учнівської молоді «Стежками Тараса Боровця»

http://olevsk-gromada.gov.ua/2019/08/14/onovlene-polozhennya-pro-drugiy-vidkritiy-vseukrayinskiy-patriotichniy-festival-uchnivskoyi-molodi-stezhkami-tarasa-borovtsya/