1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт Ляплівська ОТГ 
1.2 Область

Черкаська

1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Ліплявська сільська рада об’єднаної територіальної громади Черкаської області
1.4 Кількість населених пунктів

3

1.5 Кількість населення

3177

1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики

1.7 Повна поштова адреса ОМС:

Центральна,2  село Ліпляве,  Канівський район

Черкаська область

19020

1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку) (04736) 9 22 24
1.9 Адреса електронної пошти ОМС

 

silradaliplava@gmail.com

1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ http://liplyavska.gromada.org.ua/
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Геращенко Сергій Валентинович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики Іванова Валентина Миколаївна

ЗМІСТ

ЗМІСТ

Назва практики

Екофестиваль у Ліплявській ОТГ

Період початку впровадження практики

Червень 2018- Серпень 2018

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Ліплявська ОТГ, як і переважна більшість громад в Україні зіткнулася із труднощами, які стосуються поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), основними з яких є: наявність несанкціонованих сміттєзвалищ (на території колишньої ферми, в лісах, на окраїнах сіл); відсутність переробки ТПВ, організації збору і вивозу сміття; низький рівень участі мешканців у сфері поводження з ТПВ, що знижує рівень роздільного збору відходів. Якщо не вирішувати дані проблеми, це матиме вкрай негативні наслідки для Ліплявської ОТГ, погіршення стану довкілля, підвищення рівня захворюваності населення.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Питання засміченості територій є глобальним, принаймні для українських громад.  Для когось важлива проблема амброзії, для когось сміття, для когось  питної води.  Щоб комплексно вирішити такі питання, необхідні значні кошти. донори та грантодавці можуть дати кошти лише підготовленим громадам, людям, які готові та спроможні ефективно використовувати ці ресурси та можливості. Тому сьогодні ми готуємо громаду для залучення великих коштів, сіємо зерна турботи про природу, щоб кожен проаналізував свої звички та змінив поведінку.

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

На території Ліплявської ОТГ було реалізовано соціальний  проект  НУО БО «БФ «Урожай громаді» – «Екологічний спосіб життя об’єднує громади»,            а саме проведено   ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ЕКО-FEST В ЛІПЛЯВСЬКІЙ ОТГ». Були запрошені об’єднані територіальні громади Черкаської області та усіх бажаючих взяти участь в Еко-фестивалі. Його мета: популяризувати екологічний спосіб проживання та господарювання серед Черкаських територіально об’єднаних громад. Фішка  Фестивалю – ПЛОГІНГ. Це сучасний вид спорту, який набирає обертів серед еко-активістів усього світу і бере свій початок у Швеції. Концепт доволі простий – замість пробіжки засміченими вулицями, бігуни беруть із собою пакет та під час пробіжки прибирають узбіччя.

Виконавці – БФ «Урожай громаді» та Ліплявська ОТГ

Партнери – МХП Агроіндустріальний холдинг та Черкаська обласна державна адміністрація.

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Жителі громади та учасники фестивалю заслухали лекцію на еко-тематику «Сортування відходів як перший крок до економії ресурсів та сталого розвитку» від Голови відкритої громадської майстерні PreciousLab, засновниці майстерні з переробки пластику Precious Plastic Cherkasy, ініціатора всеукраїнської еко-акції Eco Friendly Cafe Лідії Криштоп.

Понад 700 кг або 100 величезних мішків сміття на березі Дніпра назбирали учасники Екофестивалю в Ліплявській ОТГ. Сім команд з Моринської, Степанецької, Набутівської, Білозірської, Карашинської, Ліплявської, Мліївської ОТГ змагалися за звання переможця з модного і актуального нині виду спорту – плогінгу ( збирання і сортування сміття на швидкість ). Перемогу в змаганнях здобула команда Білозірської ОТГ. Вони зібрали і посортували 155 кілограмів сміття. Їм вручили сертифікат на п’ять тисяч гривень.

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Проект «Екофестиваль у Ліплявській ОТГ» став цього року одним із переможців обласного конкурсу з відбору соціальних проектів неурядових організацій у напрямку популяризації екологічного способу життя.

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

На  реалізацію проекту область спрямувала 52 тисячі гривень, ще 50-ма підтримали цю ініціативу в Благодійному фонді «Урожай-громаді» за підтримки агроіндустріального холдингу МХП.