1.ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
1.1 Населений пункт с. Вакулове
1.2 Область Дніпропетровська
1.3 Повна назва органа місцевого самоврядування ОТГ Вакулівська сільська рада
1.4 Кількість населених пунктів

3

1.5 Кількість населення 3060
1.6 Повна назва органу управління ОТГ відповідального за впровадження практики Служби у справах дітей виконавчого комітету Вакулівської сільської ради
1.7 Повна поштова адреса ОМС: Дніпропетровська область, Софіївський район, с. Вакулове, вул. 40 років Перемоги, 30,   53172
1.8 Телефон (з кодом міжміського зв’язку)
1.9 Адреса електронної пошти ОМС

sofgovtsil@ukr.net

 

1.10 Офіційний сайт ОМС ОТГ https://vakulove.otg.dp.gov.ua/ua
1.11 ПІБ керівника ОМС ОТГ Шевцов Артур Анатолійович
1.12 ПІБ керівника відділу ОМС, відповідального за впровадження практики

Сердюченко Надія Богданівна

ЗМІСТ

Назва практики

Конкурс «Формуємо течію»

Період початку впровадження практики

26.02.2019 – 26.02.2020

Короткий опис проблеми, на вирішення якої впроваджено практику

Конкурс «Формуємо течію» має на меті сформувати команду  активних, ініціативних, креативних, продуктивних, молодих людей, які йдуть у ногу з часом і в подальшому спільно з владою сприятимуть розквіту Вакулівської громади.

Передумови: що сприяло запровадженню практики, спонукало до вирішення проблеми; причини створення практики

Розробкою Положення конкурсу займалися провідні фахівці виконавчого комітету Вакулівської сільської ради, а саме начальник відділу освіти, начальник служби у справах дітей, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, фельдшер. Для учасників конкурсу було надано необхідні матеріали  для проведення всіх етапів конкурсу: фарба, кісточки, спецодяг; дрон, фотоапарат, мультимедійна дошка і проектор; приміщення. Також залучені мешканці громади, які приймали участь в анкетуванні. Партнерами стали місцеві фермерські господарства  ТОВ «Євромоноліт», СФГ« Росток», а також окремі фермери.  Вакулівська сільська рада  є учасниками проектів “Громада дружня до людини" та “Громада, дружня до дітей та молоді", які допомагають знайти шляхи для виявлення потреб та способи їх вирішення, стимулювання активної діяльності  молоді та населення задля розквіту громади.

     Конкурс “Формуємо течію" проводився в 4 кроки:

  • подача заявок щодо участі в конкурсі, співбесіда(запропоновано 20 питань, які стосуються втілення реформи децентралізації у Вакулівській громаді, на які учасники мали дати відповідь під час співбесіди);
  • кожен учасник конкурсу проводив бесіду з 20 дорослими жителями громади про втілення реформи децентралізації в громаді, здавав заповнені анкети опитаних людей та відео про пророблену роботу;
  • учасники, які пройшли 1 і 2 етап отримали приз – подорож до 4 країн Європи. Завдання: під час подорожі все цікаве фіксувати на фото та відео зйомку. У кожному місті Євросоюзу, провести флешмоб під девізом “Розумна молодь бере відповідальність за своє майбутнє та майбутнє країни. Трансформуємо свідомість від мислення “споживачів" до моделі “творців". Висвітлення кожного дня подорожі на сайті громади на FB та Інстаграм;
  • Підведення підсумків подорожі. Фото та відео звіти по навчальних закладах громади, враження та історії з подорожі, якими діляться переможці конкурсу.

      Мета конкурсу не лише створити умови для всебічного та гармонійного розвитку сільської молоді, а й залучити її до співпраці з владою, активізувати до втілення креативних ідей, які стосуються покращення життя сільської молоді.  Шляхом підведення підсумків показати  населенню, а особливо молодим людям, через переможців, можливості громадських молодіжних організацій. 

Опис практики: ініціативи, діяльність в громаді, алгоритм впровадження практики, застосовані методи вирішення проблеми, цільова аудиторія, виконавці, партнери

Засновником, Власником та органом управління майном Підприємства є територіальна громада в особі Немирівської міської ради.

 КП «Немирівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Немирівської міської ради обслуговує 15 115 населення ОТГ, до якої входять   м. Немирів та 12 сільських населених пунктів. Радіус обслуговування близько 25 км.

    Медичну допомогу в стуктурних підрозділах підприємства (Немирівській лікарській  амбулаторії, на одному ФАП та семи ФП) надають 14 лікарів, в т.ч. 10 лікарів ЗПСЛ, та 29 середніх медичних працівників.  (див. « Презентація КП «Немирівський міський  центр первинної медико-саннітарної допомоги» Немирівської міської ради», слайди 5, 6).

   З метою забезпечення доступності та оперативності медичної допомоги населенню в Центрі, на базі Немирівської ЛА ЗПСМ, був створений пункт невідкладної медичної допомоги.( Презентація, слайд 20)

    Для  надання медичної допомоги населенню є все необхідне як діагностичне обладнання – сучасний електрокардіограф, апарат для вимірювання рівня глюкози в крові, тонометр,прилад для визначення насиченості крові киснем – так і повністю укомплектована  медикаментами та витратними матеріалами сумка-укладка.                                                            

   В позаробочий час ПМД населенню  забезпечує черговий кабінет. Графік його  роботи доступний на сайті підприємства і щомісячно оновлюється                              ( Презентація, слайд 21).            

   Крім того, розроблені графіки регулярних ( один раз на тиждень) виїздів лікарів ЗПСЛ в села ОТГ, для надання медичної допомоги населенню безпосередньо за місцем проживання.

   Завдяки тісній співпраці з місцевою владою та благодійній допомозі приватних підприємств, розташованих на території ОТГ, Немирівський  міський ЦПМСД на 100% укомплектований всіми необхідним обладнанням та витратними матеріалами   ( Презентація, слайди 11-18).

   Для покращення   якості   роботи  Немирівського міського центру ПМСД    адміністрацією підприємства були розроблені  анкети для  анонімного опитування пацієнтів щодо задоволеності якістю роботи сімейних лікарів і для співробітників щодо оцінки  та зауважень до роботи  адміністрації

Результати практики: які отримані якісні і кількісні показники, на що позитивно вплинула реалізація практики, чиї проблеми вирішено, які системні зміни в громаді досягнуті

Результатами практики стало залучення дітей та молоді до активної участі у реформі децентралізації. Можливість дізнатися  населенню про результат реформи децентралізації у Вакулівській ОТГ та її потенційні шанси з вуст дітей та молоді. Виявлення молодих, активних, ініціативних лідерів серед дітей та молоді, які сприяють розвитку громади. Стимулювання творчо обдарованої молоді. За результатами першої фази конкурсу, переможцями якої стали 8 учасників, було організовано пізнавальну екскурсію   до  4 країн Європи: Німеччина, Польща, Нідерланди і Швейцарія. Після повернення додому  був змонтований фільм-звіт про подорож та разом з переможцями презентований у навчальних закладах Вакулівської ОТГ.

Друга фаза конкурсу, реалізована в вересні – грудні 2019 року, передбачала розроблення Положення «Про екологічну експедицію", яка дала можливість сформувати найнеобхідніші заходи щодо поводження з твердими побутовими відходами на території Вакулівської ОТГ.  На часі іде підготовка щодо розробки  плану дій та заходів   щодо підписання Меморандуму про співпрацю з молодіжною організацією Краснопілької ОТГ Вінницької області  в рамках конкурсу “Формуємо течію :схід і захід разом".

Які були перешкоди у реалізації практики, складнощі, як вдалось їх подолати, що сприяло успіху

Бюджет практики, обсяги та джерела фінансування, співфінансування, внесок громади тощо.

115000 грн з коштів місцевого бюджету

Наявність публікації у ЗМІ щодо практики